![]() |
A Tisza Párt alelnökének éles kritikája Balog Zoltán püspökkel szemben
Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke és európai parlamenti képviselője, erőteljesen bírálta Balog Zoltán püspököt és a magyar református egyház vezetését. Tarr szerint az egyház egyre mélyebb hitelességi válságba kerül, amit az is jelez, hogy mindmáig nem sikerült egyértelmű álláspontot kialakítani Balog Zoltán kegyelmi ügyében.
Tarr Zoltán a HVG-nek adott interjújában kifejtette: az egyház hasonlóan működik, mint a Nemzeti Együttműködés Rendszere (NER), azaz nem engedi, hogy az igazán fontos, a közösséget belülről betegítő problémákkal foglalkozzanak. Elmondása szerint az egyház vezetése letért a hiteles egyházi élet útjáról, ezért ő már nem tud velük együttműködni.
Tarr Zoltán felháborítónak tartja, hogy a történtek után Balog Zoltán püspök hivatalában maradhatott. Szerinte ezzel az egyház olyan mértékben vált a politikai rendszer részévé, hogy elvesztette józan ítélőképességét. Balog Zoltán megalázta az áldozatokat, ami ellentétes nemcsak az egyház értékrendjével, hanem a polgári erkölccsel is.
Balog Zoltánt befolyásos politikusnak, nem pedig püspöknek tartja Tarr, és úgy véli, hogy Balog személyének nincs pozitív hozadéka sem az egyház, sem a társadalom számára. Tarr szerint Balog Zoltán küldetése nemesnek nem nevezhető: célja, hogy letörje a magyarok szabadságvágyát. Tarr úgy véli, a hatalomnak fontos, hogy az egyházakat, mint az utolsó önálló struktúrákat, befolyása alá vonja.
Tarr Zoltán szerint a kegyelmi ügy tisztázatlansága miatt nehéz lezárni az ügyet. Nem tudni pontosan, mit tett Balog Zoltán, és kinek az utasítására. Tarr úgy véli, ha Balog valóban törődne az egyházzal és az országgal, már rég lemondott volna.
A református egyház szervezetét illetően Tarr kifejtette, hogy az elméletben alulról szerveződő rendszer gyakorlatban már nem működik így. Szerinte a lelkészeket is úgy választják, mint a kisebb településeken a fideszes polgármestereket: félelemből. Balog egy olyan kaszt tagjának tűnik, ami mindenekfelett áll, és bármit megtehet – de ez nem az egyházi közösség, hanem a jelenlegi kormány holdudvara. - számolt be róla a 24.hu
Tarr Zoltán elmondta, hogy lelkészként rendelkezési állományban van, de sok kritika éri, hogy politikusként miért szól bele az egyház ügyeibe. Ugyanakkor szerinte beszélni ügyekről más, mint beavatkozni, ahogy Balog Zoltán teszi, amikor beleszól közigazgatási folyamatokba. Ez túllépi azt a határt, ami az egyház és állam szétválasztásából következne.
Bírálata ellenére Tarr Zoltán továbbra is nagyon szereti egyházát, és korábban el sem tudta volna képzelni máshol a hivatását. Ma is küldetésének tartja, hogy a Tisza Párt európai parlamenti képviselőjeként református keresztény bizonyságtételt tegyen.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!