Bajban a Tisza elnöke? - Robbant a hír: nemzetbiztonsági vizsgálat indult Magyar Péter posztja után
Feltöltve: 2024-12-09
Érdekes fordulat
Az Alkotmányvédelmi Hivatal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított Magyar Péter Facebook-posztja után
A Kormányzati Tájékoztatási Központ szerint Magyar Péter korábbi Facebook-bejegyzésében és a Magyar Hang cikkében megfogalmazott állítások „alkalmasak Magyarország biztonságát veszélyeztetni”, ezért az Alkotmányvédelmi Hivatal azonnali hatállyal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított. Az ügy középpontjában Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és a Magyar Hang hírportál által közölt, valótlan információk állnak, amelyek az ország biztonságát veszélyeztethetik.
Az állítások, amelyek megrendítették a biztonságot
A Magyar Hang és Magyar Péter arról számoltak be, hogy Bassár el-Aszad, a szíriai diktátor titokban Budapestre menekült. A bejegyzések és a cikkek szerint egy SyrianAir utasszállító gép szállt le a Liszt Ferenc repülőtéren, miután Aszad elhagyta Szíriát. Magyar Péter posztjában a következőket írta:
"Úgy tűnik, megbukott és elmenekült Szíriából az oroszok által támogatott, 24 éve uralkodó Bassár el-Aszad, szíriai diktátor."
"Követeljük, hogy hozzák nyilvánosságra, hogy Orbán Viktor milyen segítséget nyújtott az utóbbi években és különösen az utóbbi egy hétben a bukott szíriai diktátornak."
"Követeljük, hogy hozzák nyilvánosságra, hogy kik érkeztek Szíriából Budapestre a titkos repülőgépen tegnap este!"
A politikai felhangú bejegyzés gyorsan elérte a közvéleményt, azonban hamarosan kiderült, hogy a Magyar Hang által bemutatott fénykép nem Budapestre, hanem Törökországba készült 12 évvel korábban. Ezen kívül semmiféle szír gép nem landolt Magyarországon szombaton.
Valótlan hírek és a nemzetbiztonsági vizsgálat
Miután kiderült, hogy a hírek teljesen hamisak voltak, a Magyar Hang elnézést kért az olvasóktól. A Kormányzati Tájékoztatási Központ elmondta, hogy a valótlan információk komoly kockázatot jelenthetnek a nemzetbiztonságra, mivel növelhetik a terrorveszélyt Magyarországon. A cikkben használt fénykép valójában egy 2012-es ankarai járat kiszolgálását ábrázolta, és a szíriai diktátor budapesti érkezésének híre is teljesen alaptalan volt.
Az illetékes hatóságok hangsúlyozták, hogy az ilyen típusú dezinformációk feltárása és kezelése az elhárító szervek feladata. A Kormányzati Tájékoztatási Központ és az Alkotmányvédelmi Hivatal a nemzetbiztonsági kockázatok csökkentése érdekében minden szükséges lépést megtesznek. Az Alkotmányvédelmi Hivatal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított annak érdekében, hogy kiderítse, kinek állhatott érdekében a hír terjesztése és napirenden tartása.
Az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Kormányzati Tájékoztatási Központ nyilatkozatai
A Kormányzati Tájékoztatási Központ szerint az ilyen álhírek széleskörű elterjedése növelheti a terrorveszélyt és más nemzetbiztonsági kockázatokat is előidézhet. A cél az, hogy a hazai közvéleményt félrevezető információk terjedését megakadályozzák.
A Mandinernek adott válaszában a Kormányzati Tájékoztatási Központ elmondta, hogy a kormány és a nemzetbiztonsági szervek minden lehetséges lépést megtesznek az ilyen típusú álhírek kezelésére, és az Alkotmányvédelmi Hivatal az ügyben folytatott nyomozás eredményéről tájékoztatni fogja az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságát.
Az eset rávilágít arra, hogy a nemzetbiztonsági kockázatok megelőzése érdekében az illetékes hatóságoknak gyorsan és hatékonyan kell reagálniuk a félrevezető információk terjedésére.
nyitókép illusztráció forrás google
Támogass minket azzal, hogy követed az oldalunkat Te is, köszönjük!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!
Sajnos nagyon sokan fals információkból tájékozódnak, és azonosító nélküli oldalak által terjesztett álhíreket osztanak meg. Ne tartozz közéjük!
Kattints a megosztás gombra, és oszd meg a cikkünket Facebook-csoportokban vagy a saját idővonaladon, hogy a valós információk másokhoz is eljussanak!