![]() |
Nem sokkal az iskolákat érintő tömeges bombariadók után most egy bevásárlóközpont került célkeresztbe. A győri Árkád üzletközpont kapott bombafenyegetést, amely miatt az épületet ki kellett üríteni.
A hatóságok tájékoztatása szerint január 28-án, kedden este érkezett bejelentés a fenyegetésről. A Kisalföld információi alapján a rendőrség azonnal megkezdte az épület átvizsgálását, amely egészen szerda reggelig tartott. A vizsgálatok során azonban semmilyen robbanószerkezetet nem találtak.
A helyszíni ellenőrzések után az üzletek reggel 9 óra körül újra kinyithattak – erről Róna Bálint centermenedzser tájékoztatta a sajtót.
A Győri Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya ismeretlen elkövető ellen nyomozást indított. Egyelőre nem lehet tudni, hogy a fenyegető e-mail mögött ugyanaz a személy vagy csoport áll-e, amely korábban az iskolákban okozott riadalmat - számolt be róla a blikk.
Alig egy héttel korábban több száz iskolát kellett kiüríteni hasonló fenyegetések miatt. Akkor a rendőrségi vizsgálatok kiderítették, hogy az intézményekhez érkező fenyegető e-mailek ukrán IP-címekről érkeztek, orosz e-mail-szolgáltatókon keresztül.
A hatóságok jelenleg is vizsgálják, hogy van-e összefüggés a két eset között, illetve hogy ki állhat a fenyegetések hátterében.
Újabb iskolában volt Bombariadó - frissítve képekkel
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Bombariadó Magyarország Rendőrség Police Kékfény Iskola Pláza Fenyegetés Kiürítés MozgósításHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!