A Fidesz európai parlamenti képviselője, Deutsch Tamás, egy friss közösségi média bejegyzésében reagált arra, hogy a belga politikust, Didier Reynderst, pénzmosással és korrupcióval vádolják. A politikus, aki nem titkolja, hogy nincsenek jó viszonyban a vádolt európai politikussal, éles kritikával illette Reynderst.
A fagyi visszanyal: korrupcióval és pénzmosással vádolják a Magyarországot a jogállamiság és a korrupció kérdésében rendszeresen kioktató volt uniós biztost, Didier Reynderst! Ennyi.
Deutsch tömör, de határozott véleményt fogalmazott meg, amely egyértelműen tükrözi a politikai feszültségeket és a személyes viszonyt a két politikus között.
Mi is történt pontosan? A pénzmosás gyanúja
A belga hatóságok a közelmúltban házkutatásokat tartottak Didier Reynders, az Európai Bizottság távozó igazságügyi biztosának több ingatlanában is. A vizsgálat pénzmosás gyanújával zajlik, mivel a vád szerint Reynders éveken keresztül vásárolt lottószelvényeket a belga nemzeti lottótársaságtól, amelynek felügyeletét ő maga látta el. Az állítólagos kétes nyereményeket pedig saját bankszámlájára utalta.
A hatósági vizsgálatok
A belga szövetségi rendőrség hónapok óta folytat nyomozást a pénzmosás ügyében.
A rendőrök csak akkor tartották meg a házkutatásokat, amikor Reynders mandátuma vasárnap lejárt, így elveszítette mentelmi jogát.
A hatóságok az ő magánlakásában is házkutatást tartottak, és a politikust kihallgatták.
Korábbi nyomozások és politikai karrier
Reynders politikai pályafutása során már több fontos posztot is betöltött. 1999 és 2011 között Belgium pénzügyminisztere volt, 2019-től pedig az Európai Bizottság igazságügyi biztosa. Azonban nem ez az első alkalom, hogy pénzmosás és korrupció gyanúja merült fel ellene. Már 2019-ben is nyomozott a belga rendőrség, akkor azonban az ügyet végül ejtették, miután Reynders ártatlannak vallotta magát.
A mostani vizsgálat, valamint Deutsch Tamás politikai reakciója újabb fejezetet nyitnak a történetben, és tovább élesítik a politikai diskurzust, különösen a jogállamiság és a korrupció kérdéseiben.
A korrupció véleményünk szerint nem is pártzászlót és nem ismer kort, illetve társadalmi réteget. Legyen szó Magyarországról vagy más európai országról, jelen volt, jelen van és jelen lesz...
Reméljük, hogy a fent említett ügyben és minden más ehhez hasonló ügyben is előrelépés várható és megtisztul a közélet. (Oké, naiv vagyok de ez egy ilyen szakma...)