![]() |
Egy osztrák újságíró lejáratásában vett részt, most az állami médiaszolgáltató megjutalmazta Meszes Boglárkát, persze hivatalosan nem ezért. Egy másik díjat egy III/III-as volt ügynök vett át az állami médiavállalattól az általa képviselt szervezet nevében.
A Gulyáságyú Média vette észre az állami hírügynökség, a Duna Médiaszolgáltatóhoz tartozó MTI hírét arról, hogy átadta pénteken este az állami médiavállalat a „köz szolgálatáért végzett tevékenység és a példaértékű szakmai munka elismeréseként” tíz kategóriában.
Az MTVA 2021 augusztusában elhunyt hírigazgató-helyettesének emlékére alapított Gyukity István-díjat az M1 állami hírtévé hírolvasója, Meszes Boglárka vehette át pénteken.
A lap emlékeztet rá, Meszes volt az állami média azon hírolvasója, aki 2021 áprilisában arcát adta a köztévé elhíresült „Kérdésekkel provokált az újságíró” felvezetésű bejátszásához, amelyben azt vetetették egy osztrák újságíró, Franziska Tschinderle szemére, hogy kérdésekkel fordult a Fidesz EP-képviselőihez. Az állami tévé a kérdésfeltevést káros tevékenységként, provokációként mutatta be.
Az eset után az Európa Tanácsban kényszerült magyarázkodni az Orbán-kormány.
A Karinthy-gyűrűt Reviczky Gábor, a nemzet művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész kapta. Mint elhangzott: a szórakoztató műsorokban nyújtott kiemelkedő előadói tevékenységért járó kitüntetésben 1975 óta részesülnek a humor műfajának képviselői. Szellemes ember, nagy nevettető és a Rádiókabaré nélkülözhetetlen alakja – jelentette ki Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója a díj átadásakor. Hozzátette: a szórakoztatás számára színészi küldetés, és mind a nézők, mind a szakma részéről megbecsülés övezi. Megjegyezte: Reviczky Gábor 74 évesen is dolgozik, azok után is, hogy a „sors kényszerpihenőre küldte” egy időre, ezzel Reviczky rákbetegségére utalva.
Radványi Dorottya televíziós műsorvezető a Wacha Imre-díjban, Haják Szabó Mária, a Kossuth Rádió felvidéki tudósítója az Egyesy Géza-díjban részesült.
A sportújságírók díját, a közmédia életműdíjas főmunkatársának, legendás sportriporterének emléket állító Knézy Jenő-díjat Vásárhelyi Tamás, az M4 Sport kommentátora kapta. A Sára-Csoóri-életműdíjat Hábermann Jenő vehette át.
A Balázs Béla-díjas filmproducer számos filmes műfajban bizonyította kivételességét, a lényeglátás képességét, a producerként keze alatt megvalósult filmek az igazságot és az értékeket hirdetik, tehetségével, elhivatottságával, szakmai és emberi nagyszerűségével tiszteletet vívott ki határainkon innen és túl – mondta az átadón Tóth István Zoltán, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. tartalomért felelős igazgatója.
Az ismeretterjesztői Tőkéczki László-díjat a magyar zene rádiójának, a magyarnótákat, népzenét, operettslágereket, örökzöld dallamokat és világzenét sugárzó Dankó Rádiónak ítélte oda a kuratórium.
A Herczeg Ferenc-díjban Andrónyi Kolos, Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Vallási, valamint Nemzetiségi és Külhoni Főszerkesztőségének vezetője részesült. Újító szemléletének köszönhető a közmédia számos vallási és nemzetiségi műsora, szakmai elhivatottságával nagyban hozzájárult az év egyik legmeghatározóbb eseményének, Ferenc pápa budapesti látogatásának történeti jelentőségű közvetítéséhez – emelte ki az átadón Siklósi Beatrix, a Kossuth Rádió csatornaigazgatója.
A Dohnányi Ernő-díjat a Vujicsics Együttesnek ítélte oda a kuratórium. A Kárpát-medencei délszláv nemzetiségek népzenei hagyományait ápoló Kossuth-díjas zenekar jövőre ünnepli fennállásának 50. évfordulóját – emlékeztetett a díj átadásakor Devich Márton, a Bartók Rádió csatornaigazgatója.
Egy volt III/III-as ügynök vette át az Ökumenikus Segélyszervezetnek megítélt díjat
Kiemelkedő szakmai munkáért és a közösségért végzett tevékenységért” járó Duna-díjat – ahogy az MTI fogalmazott – „Magyarország egyik legnagyobb, nemzetközileg is elismert karitatív szervezetének”, az Ökumenikus Segélyszervezetnek ítélte oda a kuratórium.
A kitüntetést Lehel László, a szervezet elnök-igazgatója vette át, akiről a Gulyáságyú Média felidézte, hogy a kommunista állampárt idején, 1983 után Filozófus fedőnéven III/III-as ügynökként éveken át figyelte az egyház munkáját.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!