![]() |
A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Budapest utcáin a politikai feszültségek és az ellenvélemények összecsapása látványosan megmutatkozott. Törley Katalin, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) és a Tanítanék Mozgalom közös EP-képviselőjelöltje, az események tanújaként számolt be arról, hogy Orbán Viktor hívei nem hagyják szó nélkül az ellenzéki jelenlétet.
A történtek szerint Törley és társai megzavarták Orbán Viktor miniszterelnöknek az ünnepi beszédét a Múzeumkertben, amelyre az uszító politikai retorika miatt reagáltak. Az ellenzéki aktivisták tükröt tartottak Orbán elé, ami láthatóan nem nyerte el a kormánypárti szimpatizánsok tetszését.
A helyzet hamar elfajult, és a fizikai erőszak is részévé vált az eseményeknek. Törley Katalin beszámolója szerint az Orbán Viktor hívei először szóban támadták meg őket, majd lökdösődni kezdtek, sőt, a verbális támadásokból fokozatosan áttértek a fizikai agresszióra is. Többen az aktivisták közül megverték, és sérüléseket okoztak nekik.:
„Először csak lökdöstek és kiabáltak velünk, később már zászlórúddal és kézzel is megütöttek többünket. Engem többször is kurvának neveztek, a legdurvább mégis az volt, amikor egy társunkat nem akarták hagyni békében kimenni a tömegből, még kifelé is megütötték. Azért is vágtam bele az Európai Parlamenti kampányba a Magyar Kétfarkú Kutya Párttal szövetségben, mert nem tűrhetem tovább, hogy a hazámban a különvéleményért megalázzák és megverjék az embert. Nem tűrhetem tovább, hogy a kirúgás után már fizikai erőszakkal próbálnak meg elhallgattatni” – szögezte le a politikai pályára lépett pedagógus.
Az események felvetik a véleménynyilvánítás szabadságának kérdését Magyarországon, különösen amiatt, hogy a politikai vélemények különbségei milyen mértékben vezethetnek erőszakhoz és intoleranciához a társadalomban.
Törley Katalin álláspontja szerint az ilyen atrocitásokkal szemben cselekedni kell. A fizikai erőszak nem elfogadható eszköz a politikai nézetek kifejezésére, és nem lehet elfogadni, hogy az ellenzéki szereplőket megtámadják és megalázzák azért, mert különböző véleményen vannak.
Az események hátterében felmerül az a kérdés is, hogy a politikai vezetés milyen szerepet játszik az ilyen társadalmi konfliktusok megoldásában, és milyen hatással vannak azok az ország politikai stabilitására és demokratikus intézményeire.
Az eset további vitákat fog kiváltani a politikai közegben, és fontos kérdéseket vet fel a demokratikus értékek és a politikai részvétel szabadsága kapcsán Magyarországon.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!