MAGYARORSZÁG
április 21. hétfő
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Durva számok: drasztikusan megemelnék a polgármesterek fizetését, sokan kiakadtak

Feltöltve: 2024-10-16



Navracsics Tibor törvényjavaslata a polgármesterek és a főpolgármester bérrendezéséről

A közelmúltban Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter jelentős törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek, amely a főpolgármester és a polgármesterek bérezésének átalakítására vonatkozik. A javaslat célja, hogy a településvezetők fizetése a nemzetgazdasági átlagbérhez igazodjon, ezzel biztosítva, hogy a közszolgálat ezen szereplői megfelelő anyagi elismerésben részesüljenek.

A javasolt béremelés részletei

A törvényjavaslat értelmében a főpolgármester bére a nemzetgazdasági átlagbér hatszorosára emelkedne, míg a megyei jogú városok polgármesterei és a fővárosi kerületek polgármesterei a 4,5-szeresét, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei pedig a négyszeresét keresnék. A kisebb települések polgármestereinek fizetése sávosan, a lakosság számától függően alakulna, így a javasolt rendszer rugalmasabbá és igazságosabbá válna.

Politikai reakciók

Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere elmondta, hogy ő kezdeményezte a bérek rendezését Navracsicsnál, jelezve, hogy a javaslat már régóta napirenden van. Az LMP azonban kritikával illette a javaslatot, mivel szerintük a miniszter törvényjavaslata szinte teljesen megegyezik a párt korábbi, múlt héten benyújtott javaslatával. Az LMP képviselői szerint a Fidesz ezzel a lépéssel próbálja elkerülni, hogy egy ellenzéki kezdeményezésre kelljen igennel szavazniuk.

A párt közleményében kifejezték, hogy szívük joga, hogy a saját javaslatukat benyújtsák, de támogatják a bérek emelését, függetlenül attól, hogy ki a javaslat előterjesztője.

Hosszú távú hatások

A javaslat elfogadása lehetőséget ad arra, hogy a polgármesterek fizetése, amely az utóbbi évtizedben nem változott, végre reális értéket képviseljen. Az LMP szerint a törvényjavaslat elfogadásával az országgyűlés régóta fennálló adósságát rendezheti, hiszen a polgármesterek bérét lassan tíz éve nem emelték, miközben az infláció tavaly közel húsz százalékos növekedést mutatott.

A törvényjavaslat tehát nemcsak a polgármesterek anyagi helyzetét érinti, hanem a közszolgáltatások színvonalát és a helyi önkormányzatok működését is. A javasolt változások következményeként várhatóan nőni fog a településvezetők motivációja, ami végső soron a lakosság számára is előnyös lehet.

Sokan nem értenek egyet a törvényjavaslattal.






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

                          


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
április 21. hétfő
2019-2025 - © Minden jog fenntartva