MAGYARORSZÁG
május 09. péntek
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Elképesztő bevételt termelt Novák Katalin családjának a magánklinikája

Feltöltve: 2024-12-21

Jól megy a biznisz


Novák Katalin édesapja rekordbevételt ért el: Az Aranyklinika 1,3 milliárd forintos árbevétellel zárta az évet

A szegedi Aranyklinikát vezető Novák Zoltán, a volt államfő édesapja, 2023-ban rekordárbevételt ért el a cég, amely több mint 1,3 milliárd forintot termelt, ezzel pedig 500 millió forinttal haladta meg a 2022-es év forgalmát. Az orvosi intézmény, amely 140 alkalmazottat foglalkoztat és több mint 60 szakterületen nyújt gyógyító szolgáltatásokat, úgy tűnik, hogy a köztársasági elnök körül kialakult politikai hullámvölgyek ellenére sem érte el a családi vállalkozást.

A cég beszámolója alapján az Aranyklinika Kft. 88,5 millió forint profitot ért el, amit követően összesen 247,1 millió forint osztalékot fizettek ki, ami gyakorlatilag a cég teljes saját tőkéjét jelenti. A magánklinika sikeres éve a család számára jelentős anyagi előnyöket hozott, hiszen Novák Zoltán és családja számára a rekordnyereség mellett egy 250 millió forintos osztalék került kifizetésre.

Novák Katalin illetménye is emelkedett

Miközben a volt köztársasági elnök édesapja rekordbevételt ért el, az államfő 5,2 millió forintra emelkedett illetménye idén márciusban, amivel biztosította magának a jövőbeli anyagi biztonságot. Novák Katalin, aki mindössze 46 éves, és az államfői pozíciót alig két évig töltötte be, jelenleg biztos jövedelemmel rendelkezik, mivel az illetménye évről évre emelkedhet.

A köztársasági elnöki pozíciója és politikai karrierje

Novák Katalin 2022-ben vált Magyarország első női köztársasági elnökévé, Áder Jánost váltva a legmagasabb közjogi méltóság posztján. A gyors karrier-ív, amely a külügyminisztériumban kezdődött, majd 2020-ban miniszteri tanácsadóként folytatódott, kulcsfontosságú lépés volt, hogy másfél évvel később ő lett Magyarország új köztársasági elnöke. Azóta az államfői pozícióval járó különféle jogköröket, mint a törvények kezdeményezésének lehetőségét, a választások napjának kitűzését, és a miniszterelnök személyére tett javaslatokat gyakorolta. - számolt be róla az index

Politikai botrányok és a magánklinika sikeressége

Bár Novák Katalin köztársasági elnöki posztja alatt politikai botrányok is kísérték pályafutását, például a pedofilügyben hozott kegyelem döntése, a családi vállalkozás, az Aranyklinikánál nem érzékeltek jelentős negatív hatásokat. A klinika teljesítménye továbbra is kiemelkedő volt, és az évi 1,3 milliárdos bevétellel való rekorderedmény, valamint az osztalék kifizetése nemcsak a családi vállalkozás sikerességét, hanem egyben a Novák család anyagi biztonságát is biztosítja a jövőben.

A család vállalkozása tehát mind a politikai, mind az üzleti szférában kiemelkedő szereplő maradt, miközben a köztársasági elnök saját politikai és pénzügyi helyzetét is biztosította az új illetményével.






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

Novák Katalin   Aranyklinika   Rekordbevétel   Politika   Botrány   Köztársasági elnök   Családi vállalkozás   Orvosi klinika   Szeged   Osztalék


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
május 09. péntek
2019-2025 - © Minden jog fenntartva