MAGYARORSZÁG
május 09. péntek
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Fülöp-szigeteki vendégmunkások szálláshelyévé alakítottak át egy gyógyvizes szállodát - A helyiek kiakadtak

Feltöltve: 2024-09-12



Fülöp-szigeteki vendégmunkások költöztek a hajdúszoboszlói termálszállóba: az üzlet a turizmus rovására?

Hajdúszoboszló, a híres fürdőváros egyik legismertebb gyógyvizes szállodáját, a Hotel Aqua Blue-t, Fülöp-szigeteki vendégmunkások szálláshelyévé alakították át. A helyiek aggodalmát tovább fokozza, hogy a szálloda nem rendelkezik működési engedéllyel, és a város polgármesterének kérésére, miszerint ne alakítsák munkásszállókká a turisztikai szálláshelyeket, a tulajdonosok nem reagáltak.

A 200–220 vendégmunkást egy török vállalat alkalmazza, akik naponta ingáznak Debrecenbe, hogy a BMW-gyár építkezésén dolgozzanak. Ezzel a város lakossága között növekvő feszültséget keltett a külföldi vendégmunkások jelenléte, különösen mivel a kormányzati kommunikáció éveken át az illegális migráció veszélyeit hangsúlyozta.

A helyi lakosság, különösen a szálláshely-tulajdonosok és a turizmusban érdekeltek, aggodalmukat fejezték ki a város arculatának megváltozása miatt. Hajdúszoboszló eddig főként a termálvízre épülő turizmusáról volt híres, nem pedig a vendégmunkások jelenlétéről. A város vezetése és a rendőrség többször is biztosította a lakosokat, hogy a biztonságuk garantált, azonban ez nem csillapította a helyiek elégedetlenségét. - számolt be róla a 24.hu

A szálloda tulajdonosai, a budapesti HDC Property Kft. és annak tulajdonosa, Szabó Ferenc, szinte azonnal meglátták az üzleti lehetőséget a vendégmunkások elszállásolásában, amikor Debrecenben megkezdődtek a nagyszabású ipari beruházások. Az Aqua Blue szálloda nem szerepel az önkormányzati nyilvántartásban, a polgármester pedig elmondta, hogy a hotel működési engedélyét már 2022-ben visszavonták.

A szálloda múltja is kalandos: a 2021-ben felszámolt hotelt a Duna Faktor Követeléskezelő Zrt. szerezte meg egy vitatott eljárás során. A hotel korábbi tulajdonosai, a Varga család, akik több mint két évtizeden át üzemeltették az ingatlant, azóta is vitatják a felszámolás jogosságát, és jelenleg is a szálloda felső szintjén élnek, immár a Fülöp-szigeteki munkások szomszédságában.

A Hotel Aqua Blue példája rávilágít a magyar vendéglátóipar és ingatlanpiac átalakulásának egyik jelentős, ám ellentmondásos vetületére. A vendégmunkások elszállásolása üzleti szempontból rövid távú nyereséget hozhat, ám hosszabb távon felveti a kérdést, hogy a turizmus hogyan illeszkedik majd az ipari beruházások és a növekvő külföldi munkaerő jelenléte által átalakuló városképbe.






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

                          


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
május 09. péntek
2019-2025 - © Minden jog fenntartva