MAGYARORSZÁG
május 09. péntek
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Itt a 2025-ös költségvetés: milliárdok a közmédiának, milliárdok sportcélokra

Feltöltve: 2024-11-12

Itt van a teljes lista


Hát akkor így fogunk élni – nyilvános a jövő évi költségvetés

A jövő évi költségvetési tervezet elérhetővé vált, tele ígéretekkel és szigorú számokkal. A Varga Mihály vezette pénzügyminisztérium és Rogán Antal kommunikációs csapata ezúttal 39 felkiáltójelet helyezett el a tervezet első két oldalán, ami nem mindennapi stílust kölcsönöz a dokumentumnak. A költségvetés a gazdaság stabilizálására, a jóléti támogatások fenntartására és a költségek fegyelmezésére törekszik, ugyanakkor több tétel változtatását is tartalmazza.

A pénzügyi tervezet szerint jövőre az állam 38 739,173 milliárd forint bevétellel és 42 862,163 milliárd forint kiadással számol, így 4122,99 milliárd forintos hiánnyal indul. Az ambiciózus hiánycsökkentés igénye idén is fennáll, azonban a Költségvetési Tanács véleménye szerint bizonytalan az uniós források beérkezése és több kiadási kockázat is felmerülhet.

A jövő évi költségvetés kiemelt tételei:


  • A Nyugdíjbiztosítási Alap 6554,688 milliárd forintból gazdálkodhat, ami 8,9 százalékos növekedést jelent.

  • Családtámogatásokra 3750 milliárd forintot különítettek el, az államadósság kamataira pedig 3876,48 milliárdot terveznek.

  • A közmédia 132,268 milliárd forint támogatást kap.

  • Az Egészségbiztosítási Alap több tételen csökkentett forrásokkal gazdálkodik, míg gyógyszertámogatásra az idén tervezett 342 milliárd helyett 406 milliárdot szánnak.

  • A MÁV 279,5 milliárd forintot kap személyszállításra, viszont pályahálózat működtetésére növelt támogatást biztosítanak, 210,5 milliárd forintot.

  • Bírságokból 96 milliárd forint bevételt tervez az állam.

  • A Babaváró támogatás 226 milliárdról 251 milliárdra nőhet, míg a lakástámogatásokat 257 milliárd forinttal támogatják.

  • Az önkormányzatoktól elvont szolidaritási hozzájárulások 360,2 milliárdra nőnek, ez 17 százalékos növekedést jelent.

  • A Honvédelmi Minisztérium majdnem 2000 milliárd forintból gazdálkodhat, amelyből sportcélokra 186 milliárd forintot különítettek el, többek között az MLSZ-nek 13,25 milliárdot.




A költségvetési törvényjavaslatot Varga Mihály hétfő délelőtt nyújtotta be, és a parlament november 27-29. között tárgyalja majd, a zárószavazásra december 20-án kerülhet sor.

nyitóképünk illusztráció forrás google






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

Orbán Viktor   Fidesz   Költségvetés   2025   Politika   Sport   Közmédia   családtámogatás   nyugdíj   honvédelem


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
május 09. péntek
2019-2025 - © Minden jog fenntartva