![]() |
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke levelet írt az Európai Tanács elnökének, Antonio Costának, amelyben arra kérte, hogy a március 6-ai brüsszeli csúcson ne hozzák meg az Ukrajnával kapcsolatos újabb fegyverszállításokról szóló döntéseket. A magyar kormányfő úgy véli, hogy az ilyen döntések csak tovább növelnék az EU megosztottságát, és inkább a békefolyamatok elindítását kellene sürgetni.
Orbán Viktor a levelet szombaton írta, melyet a sajtónak már szombaton kiszivárogtattak és azt vasárnap Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója is közzé tette saját Facebook-oldalán. A levélben a magyar miniszterelnök arra kéri az Európai Tanács elnökét, hogy az EU állam- és kormányfői ne fogadjanak el újabb fegyverszállításokkal kapcsolatos írásbeli következtetéseket Ukrajnának, mivel szerinte az ilyen döntés tovább mélyítené az Európai Unió belső megosztottságát.
Orbán Viktor javaslata szerint az EU-nak inkább az Egyesült Államok politikáját kellene követnie, és közvetlen béketárgyalásokat kellene kezdeményeznie Oroszországgal a tűzszünet és a tartós béke eléréséért. A miniszterelnök szerint a fegyverszállítások folytatása nem segíti elő a konfliktus rendezését, és helyette a diplomáciai úton kellene keresni a megoldást.
A magyar kormányfő arra is felhívja a figyelmet, hogy az Európai Uniónak az ENSZ Biztonsági Tanácsának február 24-i határozatát kellene támogatnia, amely a felek békekötésére szólít fel, anélkül, hogy megnevezné az agresszort. Orbán Viktor szerint a nemzetközi közösség szerepe fontos, de az EU-nak önállóan kell alakítania saját politikáját a béke érdekében.
A portfolio a levél tartalmát 4 fő pontba szedte:a március 6-ai brüsszeli csúcson az állam- és kormányfők ne fogadjanak el írásbeli következtetéseket Ukrajnáról, vagyis ne szavazzák meg az újabb fegyverszállításokat észak-keleti szomszédunknak,
olyan áthidalhatatlan szakadékot lát ez ügyben az EU-n belül, hogy már az írásbeli következtetések elfogadásának a megkísérlése is az EU megosztottságáról mutatna képet a miniszterelnök szerint,
ehelyett inkább az USA politikáját követve kezdjen az EU közvetlen tárgyalásokat Oroszországgal a tűzszünetről és a tartós békéről,
legfeljebb az ENSZ Biztonsági Tanácsának február 24-i határozata mellett álljon ki az EU (amely az agresszor megnevezése nélkül békekötésre szólította fel a feleket).
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Orbán Viktor Politika Választások Kampány Orbán kormány Magyar kormány Magyarország Ukrajna Oroszország HáborúHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!