Magyar Péter túl jól állt, csalásra hivatkozva inkább leállították a Világgazdaság szavazását
A hétfő este kiírt olvasói szavazás eredményei és annak váratlan leállítása komoly felháborodást váltott ki. A Mediaworks-höz tartozó Világgazdaság kérdéseket tett fel olvasóinak Magyar Péter politikai helyzetével kapcsolatban, ám a szavazás közben történt események sokak számára meglepetést jelentettek.
A kérdések és a váratlan eredmények
A Világgazdaság hétfőn este olvasói szavazást indított, amelyben arra kérdezett rá, hogy mennyire szimpatikus Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, valamint hogy a hangfelvételek miatt vissza kellene-e vonulnia a közélettől, vagy éppen folytatnia kellene a politikai tevékenységét.
A szavazás kezdetén, kedd délután 14:45-kor Magyar Péter két képernyőfotót osztott meg, amelyeken a szavazás aktuális állása látható volt. Az eredmények szerint a válaszadók 81%-a Magyar Péter szimpatikusnak találta, és 85%-uk szerint a politikai tevékenységét a hangfelvételek ellenére is folytatnia kellene.
„Amikor a NER média egyik zászlóshajója…”
Magyar Péter nem hagyta szó nélkül az eredményeket, és a posztjában a következőképpen kommentálta a történteket: „Amikor a NER média egyik zászlóshajója, az egykor szebb napokat látott Világgazdaság szeretne lejáratni, aztán szembe jön a valóság.” A politikus láthatóan elégedett volt az eredményekkel, amelyek ellentmondtak a várható narratívának, amit a szavazás céljául tűztek ki.
A szavazás leállítása
A szavazás nem sokkal később, néhány órával a képernyőfotók közzététele után, váratlanul leállt. A Világgazdaság és annak kiadója, a Mediaworks, közleményt adott ki 21:28-kor, amelyben azzal indokolták a szavazás lezárását, hogy azt etikátlan eszközökkel befolyásolták. A közlemény szerint a szavazati arányok rövid időn belül jelentősen torzultak, és olyan mintázatot mutattak, amely mesterséges beavatkozásra utalt, például az úgynevezett "like farmok" alkalmazásával.
A Mediaworks azt is jelezte, hogy hasonló támadásokat észleltek más kiadványaiknál is, ezért döntöttek a szavazás azonnali leállítása mellett.
Miután leállították a szavazást
Bár a végeredményt nem osztották meg a nyilvánossággal, a közlemény több Mediaworks kiadványában is megjelent, köztük a Ripost, a Metropol és a BorsOnline oldalain. A szavazás leállítása és a kiadói közlemény egyre inkább arra engedett következtetni, hogy a szavazás eredményét valóban megpróbálták manipulálni.
Összegzés
A Világgazdaság szavazása, amely Magyar Péter politikai megítélését próbálta feltérképezni, nem várt fordulatot vett, miután a szavazás eredményei jelentősen eltorzultak. Magyar Péter számára a kezdeti eredmények kedvezőek voltak, azonban a szavazás lezárása után felmerült a kérdés, hogy valóban történt-e manipuláció, vagy csupán a politikai érdekek játszottak szerepet a döntésben. Az ügy hátterét továbbra is homály fedi, de a történtek rávilágítanak arra, hogy a közvélemény-formálás világában a digitális manipuláció kockázata mindig jelen van.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Magyar Péter Tisza Párt Botrány Politika Szavazás Eredmény Leállítás Fidesz Magyar kormány MagyarországHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Gyermekvédelemmel foglalkozás kifogyott, hajlandóság meg nem is volt...
TovábbAz év kritikája is elhangzott
TovábbMozgalmas időszak jön az biztos...
TovábbHúsz éve vagyok a könnyűzenei szakmában. Rengeteg koncertet adtam, díjakat nyertem...
TovábbAz énekesnő reagált a vádakra
TovábbSzámára ez most a szovjet időket idézi
TovábbMindenki várja a reakciót
TovábbÉrdekes lenne ha minden egyes mérőberendezést vizsgálat alá helyeznének...
TovábbEgymásnak feszülnek a vélemények
Tovább