Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, éles hangvételű Facebook-posztban kommentálta David Pressman amerikai nagykövet távozását Magyarországról, amelyet sajátos humorral és erőteljes kritikával tűzdelt meg.
David Pressman, aki hivatali ideje alatt többször került a magyar kormány célkeresztjébe, január 13-án elhagyta Magyarországot. Kocsis szerint azonban az általa képviselt szellemiség és a nagyköveti munka hatásai továbbra is meghatározzák majd a magyar belpolitikát.
Kritika a „Pressman-világ” ellen
Kocsis posztjában részletezte, hogy véleménye szerint Pressman nemcsak diplomataként, hanem politikai és társadalmi szervezőként is aktívan beavatkozott Magyarország ügyeibe. Felidézte a „Pressman-világ” szerveződéseit, beleértve a különböző politikai eseményeket, rendezvényeket és kampányokat, amelyek szerinte a magyar jobboldal ellen irányultak.
A Fidesz frakcióvezetője emlékeztette olvasóit a 2022-es kampány során felbukkant tiltott külföldi pénzekre, az amerikai nagykövetség által szervezett eseményekre, valamint a „liberális influenszerek” szerepére, akik Kocsis szerint Pressman támogatásával támogatták az ellenzéket.
„Szuverenitás kontra külföldi befolyás”
Kocsis posztjának központi eleme a magyar politikai szuverenitás védelme volt, amelyet szerinte Pressman tevékenysége aláásott. Úgy fogalmazott, hogy a nagykövet „élete volt a kormánybuktatás”, és az általa „felépített rendszer” továbbra is kihívást jelent a Fidesz számára a 2026-os választásokon.
Kocsis külön kiemelte az ellenzéki média szerepét, példaként említve a Telexet, a 444-et, az RTL Klubot és a HVG-t, amelyeket szerinte a „Pressman-világ” részeként kell értelmezni. Hozzátette, hogy ezek az orgánumok a külföldi befolyásgyakorlás eszközeivé váltak.
Pressman: Tehetséges ellenfél?
Bár Kocsis kemény kritikát fogalmazott meg, egy ponton elismerte Pressman tehetségét. Szerinte az amerikai nagykövet sikeresen szervezte össze az ellenzéki oldalt, amely korábban képtelen volt egységet alkotni. Ez az elismerés azonban inkább gúnyos felhangot kapott a poszt kontextusában, ahol Kocsis a liberális és baloldali szerveződéseket a magyar politikai stabilitás elleni támadásként ábrázolta.
A jövő: kihívások és szuverenitási küzdelem
Kocsis szerint Pressman távozása ellenére a „Pressman-világ” megmarad, és a 2026-os választások során is érezhető lesz a hatása. Posztja végén derűs napot kívánt követőinek, ugyanakkor figyelmeztetett arra, hogy a külföldi befolyás továbbra is jelen van a magyar közéletben.
Zárszó
Záráskánt Kocsis Máté igyekezett odaszúrni a Tiszás kommentelőknek, felszólítva Őket, hogy várja a trollokat létszámellenőrzésre a kommentek között:Tiszás trollokat itt várjuk létszámellenőrzésre
Elemzés
Kocsis Máté posztja ismét ráirányította a figyelmet a magyar-amerikai kapcsolatok feszültségeire, amelyeket az elmúlt években többször kiélezett a két ország eltérő politikai és ideológiai irányultsága. A Fidesz frakcióvezetője egyértelműen megfogalmazta: a kormány számára a politikai szuverenitás védelme továbbra is kiemelt cél, és Pressman tevékenységét ennek aláásásaként értékeli.
David Pressman távozása új fejezetet nyithat a magyar-amerikai kapcsolatokban, de ahogy Kocsis fogalmazott, a „Pressman-világ” öröksége továbbra is érezteti hatását a magyar politikai és társadalmi életben.
Közben Kocsis Máté egy iszonyatos verésről is posztolt, már ami az időközi választást illetiNem értek egyet a károgókkal. Magyar Péter a pártja szempontjából jó döntést hozott, hogy nem indultak a tegnapi időközin. Ideje korán iszonyatos verést kaptak volna.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Kocsis Máté Fidesz Magyar kormány Orbán kormány Magyarország Politika Választások Kampány Amerika USAHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Elég megosztó az ügy, érdekes konfliktus
TovábbÚjabb front a háborúban...
Tovább