MAGYARORSZÁG
június 01. vasárnap
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Robbant a hír: Az Alkotmányvédelmi Hivatal hazugságvizsgálóra kötötte a Magyar Hang újságíróit

Feltöltve: 2024-12-19

Elindult a vizsgálat


Az Alkotmányvédelmi Hivatal hazugságvizsgálót kért a Magyar Hang újságíróitól

Az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH), a magyar állam titkosszolgálata, az elmúlt napokban a Magyar Hang három munkatársától kérte felvilágosítást a hivatal épületében, és hazugságvizsgálatot végzett rajtuk. A vizsgálat alá vont személyek közé tartozik Koncz Tamás újságíró, Lukács Csaba lapigazgató és György Zsombor főszerkesztő. A Magyar Hang a történtekről számolt be, hangsúlyozva, hogy lelkiismeretük tiszta, és nincs takargatnivalójuk.

A lap közlése szerint nemcsak a hazugságvizsgálat, hanem a történtek is rendkívülinek számítanak a magyar demokrácia történetében. Az újságírók elmondták, hogy bár kérték, a poligráfos vizsgálat eredményét nem kapták meg. Hisznek abban, hogy az állami szervek kötelékében még dolgoznak olyan emberek, akik elkötelezettek hazájuk iránt, és bízva abban, hogy a vizsgálat részletei nem kerülnek ki manipulált vagy elferdített formában a kormányzati propagandasajtóba, a történteket nem kívánják kommentálni.

Hamis hír és nemzetbiztonsági vizsgálat

A Magyar Hang szerint a történtek hátterében egy december 8-án megjelent, majd hamisnak bizonyult hír áll. A hír szerint a megbukott szíriai elnök, Bassár el-Aszad Budapestre repült volna. Ezt követően a nemzetbiztonsági hatóságok vizsgálatot indítottak annak kiderítésére, hogy ki és miért terjesztette az álhírt.

A Magyar Hang főszerkesztősége hangsúlyozza, hogy az advent időszaka, amely a szeretetről és a megbékélésről szól, most a kormány számára egy független újság lejáratására, újságíróik vegzálására és megfélemlítésére szolgál. A szerkesztőség közleményében megerősítette, hogy nem félnek, és nem adják fel a független újságírást, még akkor sem, ha néha hibáznak. - számolt be róla a blikk

Független újságírás és a nemzetbiztonság

A közleményben a Magyar Hang szerkesztősége arra kérte olvasóit, újságíró kollégáikat és a magyar demokrácia iránt aggódó polgárokat, hogy álljanak melléjük a „furcsa időkben.” A Magyar Hang kifejezte, hogy a független újságírás nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot, és bár hajlandóak együttműködni a hatóságokkal, továbbra is ragaszkodnak a független és igazságos tájékoztatáshoz.

Előzmény: Álhír és a vizsgálat

A Blikk korábban arról számolt be, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal azonnali hatállyal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított annak kiderítésére, ki és miért terjesztette azt az álhírt, miszerint Bassár el-Aszad Budapestre érkezett volna. A hír terjedését követően kiderült, hogy a szíriai fővárost, Damaszkuszt a Hajat Tahrír al-Sam lázadói egy nap alatt elfoglalták, és ezzel párhuzamosan indult el a hír, hogy el-Aszad Budapestre menekült.






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

Magyarország   Magyar kormány   Vizsgálat   Botrány   Politika   Álhír   Választások   Kampány   Alkotmányvédelmi Hivatal   Magyar Hang


Thehungariantimes - kövess minket Facebookon!

Legfontosabbak

Legfrissebbek

Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
június 01. vasárnap
2019-2025 - © Minden jog fenntartva