Rogán Antal szankciója: Magyar titkosszolgálatok és amerikai hatóságok közötti együttműködés
A magyar titkosszolgálatok az Egyesült Államok illetékes szerveivel vettek fel kapcsolatot Rogán Antal ügyében – erősítette meg Sas Zoltán, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke a testület legutóbbi ülésén. A bizottsági ülésen elhangzottak alapján
a két ország közötti információcsere nem hozott új eredményeket, mivel az amerikai fél nem tudott olyan adatokat átadni, amelyek alátámasztották volna a Rogán ellen hozott döntést.
Sas Zoltán hozzátette, hogy az Egyesült Államok szankciós listájára való felkerülés jogszerűségét a magyar hatóságok sem vitatják. A listára kerülés folyamata az amerikai jogrendszer szerint történt, ami a magyar szolgálatok számára is egyértelmű volt. Ugyanakkor a magyar fél kérte az amerikai partnertől, hogy ha rendelkezésükre állnak olyan információk, amelyek megerősítik a szankciós döntést, akkor azokat osszák meg.
A legérdekesebb az ügyben, hogy: az amerikai hatóságok nem tudtak konkrét adatokat szolgáltatni.
A nemzetbiztonsági bizottság ülésén szóba került, hogy a magyar titkosszolgálatok észlelték egy olyan folyamatot, amelyben nemzetközi szereplők is érintettek, akik igyekeznek befolyásolni az amerikai-magyar kapcsolatokat. A titkosszolgálatok figyelmeztettek, hogy ezen szereplők célja, hogy már most, még az új amerikai adminisztráció hivatalba lépése előtt akadályozzák a két ország közötti kapcsolatok javulását.
Sas Zoltán nem részletezte bővebben, hogy pontosan kiket érintenek ezek a nemzetközi szereplők, mivel az ülésen elhangzottak jelentős része államtitoknak számítanak. Azonban valószínű, hogy a titkosszolgálatok olyan államokra utalnak, akik nem érdekeltek az amerikai-magyar kapcsolatok erősítésében, különösen egy esetleges Trump-adminisztráció idején.
A szankciók és a magyar kormány oroszpolitikája közötti összefüggés is megjelenik a háttérben. Az amerikai Biden-adminisztráció, amely a szankciókat bevezetette, nem támogatta Magyarország orosz politikáját, és ez a feszültség nemcsak az Egyesült Államok, hanem a regionális kapcsolatokban is érzékelhető. A lengyel-magyar és balti államokkal való viszony is romlott a hasonló geopolitikai kérdések miatt.
Érdekessé válik, hogy a magyar titkosszolgálatok és az amerikai hatóságok közötti kommunikáció azért is fontos, mert Rogán Antal, aki miniszterként felügyeli a magyar polgári titkosszolgálatokat, értesülhetett volna a kapott információkról.
A bizottsági ülésen említésre került egy másik téma is, a szír géppel kapcsolatos álhír ügye, de erről nem hangzott el új érdemi információ. A Védelmi Beszerzési Ügynökséget ért hekkertámadás ügye is folyamatban van, és várhatóan februárban kaphatnak részletes tájékoztatást a bizottság tagjai.
A szankciókkal kapcsolatban David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete is nyilatkozott, és megerősítette, hogy Rogán Antal a középpontjában áll annak a korrupciós rendszernek, amelyet az Egyesült Államok célzott meg szankciókkal.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Rogán Antal Politika Fidesz Botrány Titkosszolgálat Információk Bosszú USA Amerika Magyar kormányHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Követhetetlen de követjük
TovábbErőset posztolt a Fidesz politikusa aztán jött az erős reakció... így megy ez
TovábbAprócska tendert húzott be Orbán Áron cégének egyik leányvállalata
TovábbEzúttal állítása szerint nem csinált semmi rosszat
TovábbElég megosztó az ügy, érdekes konfliktus
TovábbÚjabb front a háborúban...
Tovább