MAGYARORSZÁG
április 03. csütörtök
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Visszaszámlálás: Már 19 kormányból áll az Orbán-ellenes koalíció , 22 tagállam szükséges...

Feltöltve: 2025-04-02

Részletek


19 ország kész lépéseket tenni Magyarország ellen az EU-ban



Az Európai Unión belüli jogállamisági kérdésekkel kapcsolatos intézkedésekhez legalább 22 tagállam egyetértése szükséges. Eddig 19 ország mutatta készségét arra, hogy javaslatokat tegyen Magyarország ügyében, különösen annak jogállamiságát érintően – értesült az EUrologus.



A 19 ország, amelyek már jelezték szándékukat



A jogállamiság kérdésében a következő országok jelezték, hogy hajlandóak tovább lépni a Magyarországgal szembeni eljárásban: Hollandia, Belgium, Luxemburg, Franciaország, Németország, Írország, Svédország, Finnország, Dánia, Szlovénia, Ausztria, Cseh Köztársaság, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Lengyelország, Észtország, Lettország és Litvánia. Ezek az országok egyetértenek abban, hogy Magyarország esetében fennáll a veszélye annak, hogy súlyosan sérti az uniós alapelveket.



Mi szükséges ahhoz, hogy valódi lépések történjenek?



Bár már 19 ország kifejezte szándékát, hogy Magyarországot a jogállamiság megsértése miatt elítélje, ehhez továbbra is legalább 22 tagállam beleegyezésére van szükség. Az Európai Unión belül az Alapszerződés 7. cikkének alkalmazásához a tagállamok négyötödének – vagyis 22 kormánynak – támogatása szükséges. Ezzel párhuzamosan a tagállamok ajánlásokat is megfogalmazhatnak a magyar kormánynak.



Érdekes módon Németország, amely az elmúlt napokban csatlakozott a támogatókhoz, új lendületet adhat azoknak az országoknak, amelyek még hezitáltak a döntés meghozatalában.



További eljárás lehetősége



Az EU jogállamisági mechanizmusának másik fontos eleme a 7. cikk 2. bekezdése, amely lehetőséget ad arra, hogy a tagállamok egyharmada, vagyis 9 kormány javaslatára, vagy akár az Európai Bizottság kezdeményezésére eljárás induljon Magyarország ellen. Ehhez az Európai Parlament egyetértése is szükséges. Ha az egyes tagállamok egyhangú döntése alapján úgy állapítják meg, hogy Magyarország súlyosan és tartósan megsérti az uniós értékeket, akkor további intézkedéseket lehet hozni, beleértve a szavazati jogok korlátozását is.



A szlovák kormány álláspontja



Bár a szlovák miniszterelnök, Robert Fico korábban kijelentette, hogy nem támogatná Magyarország büntetését, fontos megjegyezni, hogy az uniós döntéshozatal nem feltétlenül igényel egyhangúságot. Fico tehát nem tudná megakadályozni, hogy az EU kijelentse, Magyarország megsértette az uniós jogot, ha az ehhez szükséges többség megvan. Eddig azonban Fico nem fogalmazott meg nyíltan olyan véleményt, hogy Magyarország sérti az EU alapelveit.






Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

Orbán kormány   Orbán Viktor   Magyar kormány   Magyarország   Választások   Kampány   EU   Néppárt   Botrány   Vizsgálat


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
április 03. csütörtök
2019-2025 - © Minden jog fenntartva