![]() |
Nincs Cenzúra Gombaszögön: Miért Nem Jutott Színpadra Magyar Péter és Grendel Gábor Beszélgetése?
A felvidéki politikai fesztivál, Gombaszög, idei eseményei között komoly vita kerekedett arról, hogy miért nem került sor Magyar Péter és Grendel Gábor tervezett beszélgetésére. A szervezők szerint nem a politikusok személye, hanem a program érdekessége volt a döntés hátterében.
Magyar Péter, az Európai Parlament képviselője, és Grendel Gábor, Szlovákia ellenzéki képviselője, eredetileg egy közönségtalálkozót terveztek a fesztivál keretében, de a szervezők úgy határoztak, hogy nem tartják meg a beszélgetést. Az indoklás szerint a két politikus párbeszéde nem lett volna elég izgalmas vagy releváns ahhoz, hogy a fesztivál programjában helyet kapjon. Ezt a 444.hu számolt be először.
A vitás döntés kapcsán felmerült a kérdés, hogy miért van eltérés a korábbi évek gyakorlatától, amikor Deutsch Tamás, a Magyar Szövetség politikusa, egyedül is színpadra léphetett. Az idei évben pedig ugyanez a politikus két társával fogja képviselni véleményét a fesztivál keretein belül.
Nászaly Gábor, a fesztivál főszervezője elutasította azt az állítást, hogy szándékosan cenzúrázták volna le a tervezett beszélgetést. "Nincs cenzúra Gombaszögön" - mondta a Napunk újságírójának adott interjúban. Hozzátette, hogy a döntés nem személyes, hanem az esemény programjának minőségét szem előtt tartó szervezői bizottság értékelése alapján született.
"A programbizottság szerint Magyar Péter és Grendel Gábor személyiségei és politikai hátterük figyelemre méltóak, azonban úgy ítélték meg, hogy más, érdekesebb formákban is bemutathatók lennének a fesztiválon, mint amilyen a tervezett párbeszéd volt" - magyarázta Nászaly. Kiemelte továbbá, hogy az Új Szó, amely a beszélgetés szervezésében közreműködött volna, nem volt hajlandó rugalmas lenni a program módosításában.
A főszervező szerint a fesztivál célja nemcsak a politikai események bemutatása, hanem a szélesebb társadalmi és kulturális kérdések megvitatása is, ezért fontos a programok sokszínűsége és relevanciája. A döntés mögötti törésvonalakról, például a Fidesz szlovákiai szatelitpártjának képviselői és Deutsch Tamás közötti kapcsolatokról nem kívánt beszélni a szervező. - számolt be róla a hvg
Összességében tehát a fesztivál szervezői nem éreztek cenzúrát a döntésben, csupán a program tartalmi szempontjait vették figyelembe. A vita azonban tovább folytatódik arról, hogy a politikai beszélgetések milyen szempontok alapján kapnak helyet egy ilyen esemény programjában, és mennyire befolyásolják ezt politikai megfontolások.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!