Petőfivárosi Olajos Talajszennyezés: Hatósági Ügyetlenség vagy Egyéb Probléma?
Kecskemét Petőfivárosának lakói már hosszú ideje küzdenek egy súlyos problémával: a családi házak fúrt kutjaiból rendszeresen olajos víz folyik. A jelenség már nem újkeletű, hiszen a szennyezést egy közel 25 évvel ezelőtti talajszennyezésnek tulajdonítják. Az ügyben azonban úgy tűnik, hogy a hatóságok nem találják meg a megfelelő felelőst, és az illetékesség kérdései továbbra is tisztázatlanok maradnak.
Az érintett terület problémái 2000 januárjára vezethetők vissza, amikor egy Izsáki úti benzinkútnál súlyos talajszennyeződést fedeztek fel. Azóta is folyik a kárenyhítés és a kármentesítési monitoring, de a helyi lakosok jelentései szerint az olajos víz megjelenése nem csökkent, sőt, a szennyezés mértéke egyesek szerint még mindig aggasztó. Az egyik videó, amely a közösségi médiában terjedt, bemutatja, hogy az egyik kertben fekete víz folyik a slagból, ami újabb félelmeket keltett a helyiekben. - számolt be róla a kecsup
A problémával kapcsolatban több hatóságot is megkerestünk, hogy választ kapjunk az alábbi kérdésekre: mit lehet tudni az Izsáki úti üzemanyagtöltő állomás körüli felszín alatti szénhidrogén-szennyezésről, milyen hatásokkal járhat a lakosságra nézve, és hogy a felszín alatti víz locsolásra vagy fogyasztásra alkalmas-e? Az alábbiakban összefoglaljuk a válaszokat és a hatóságok reakcióit.
Kormányhivatal és MOL Nyrt.
A vármegyei kormányhivatal környezetvédelmi és agrárügyi főosztályától kapott válasz szerint a felszín alatti vízvédelemmel kapcsolatos hatáskörük nincs, mivel a kármentesítést a MOL Nyrt. végzi, és a vízfelhasználás tilalmát jegyzői hatáskörben kezelik. Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság is jelezte, hogy nem illetékes a kérdésben, és a MOL Kiskereskedelmi Ingatlan Kft.-t, valamint a kormányhivatal környezetvédelmi főosztályát ajánlotta a további információk megszerzésére.
A MOL Nyrt.-t is megkerestük, és bár a vállalat sajtóosztálya kérte a videó linkjét a további vizsgálat érdekében, eddigi válaszok még nem érkeztek meg. A korábbi információk szerint a MOL már végzett földcserét és víztisztító berendezést helyezett el, azonban úgy tűnik, hogy a szennyezés teljes felszámolása még mindig nem történt meg.
Katasztrófavédelem és Lokális Kérdések
A Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is megerősítette, hogy a kármentesítést a területi környezetvédelmi hatóság végzi, és a MOL tud részletes információkat adni a helyzetről. Ennek ellenére a helyiek, akik már korábban próbálták megakadályozni a kutak lezárását, most aggódnak az esetleges további intézkedések miatt, amelyek a kertjükben végzett locsolást is érinthetik.
Politikai és Társadalmi Reakciók
A helyi politikai életben is felmerült a kérdés. Kósa József képviselő, akit korábban a benzinkút üzemeltetőjeként emlegettek, határozottan kijelentette, hogy semmi köze nem volt az üzemanyagtöltő állomáshoz. Úgy látja, hogy a MOL-nek újra vizsgálnia kellene a szennyezés mértékét és a felelősség kérdését.
Összegzés
Jelenleg úgy tűnik, hogy a hatóságok körbe-körbe irányítják a lakosokat, és a kérdéses ügyben valódi megoldást nem sikerült találni. A MOL Nyrt. és a környezetvédelmi hatóságok válaszainak hiányában a helyiek továbbra is aggódnak az olajos víz és annak következményei miatt. A helyzet folyamatos nyomon követést és további intézkedéseket igényel, hogy végre egyértelmű válaszokat kapjunk és megoldást találjunk a problémára.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Elég megosztó az ügy, érdekes konfliktus
TovábbMindenkinek vannak mélypontjai...
TovábbHúsz éve vagyok a könnyűzenei szakmában. Rengeteg koncertet adtam, díjakat nyertem...
Tovább