Deutsch Tamás ügyvédi praxisából évi 18 millió forintot keres – mellékállás az EP-képviselők között
A 705 fős Európai Parlament képviselői közül 180-an rendelkeznek mellékállással, és közéjük tartozik Deutsch Tamás is, aki ügyvédi praxisa révén jelentős bevételre tesz szert. Deutsch, aki kizárólag polgári jogi ügyekkel foglalkozik, évi 18 millió forintot keres ezen tevékenységéből, így gyakorlatilag megháromszorozza európai parlamenti képviselői fizetését – derül ki a hvg360 cikkéből.
Az EP-képviselők alapfizetése havi nettó 7584 euró, ami hozzávetőlegesen 3 millió forintnak felel meg. Emellett költségtérítést is kapnak, amely az utazási és általános kiadásokat fedezi. Deutsch a képviselői mandátum elnyerése előtti három évre havi bruttó 1500 euró (nagyjából 585 ezer forint) jövedelmet jelentett be ügyvédi praxisából, ami mára 1,5 millió forintra emelkedett havonta.
Deutsch saját bevallása szerint csak akkor foglalkozik ügyvédi ügyeivel, amikor ideje engedi, és a tevékenységet egyéni ügyvédként, perbeli képviselet nélkül végzi. Praxisában Farkas Attila Erik helyettes ügyvédként van feltüntetve, ám Deutsch állítja, hogy nem dolgoznak közvetlenül együtt, mindössze egy épületben működik a praxisaik székhelye.
Farkas Attila Erik régóta ismert alakja a magyar jogi és politikai színtérnek, aki korábban több alkalommal támogatta szakmailag a Fideszt, például a médiaszolgáltatásokról szóló törvényjavaslat előkészítésekor, valamint a Digitális Gyermekvédelmi Stratégia kidolgozásában és végrehajtásában, amelyet Deutsch mint a Digitális Jólét Program miniszterelnöki biztosa felügyelt. Farkas emellett több sportági szövetség jogi munkáját is segíti, köztük a Magyar Atlétikai Szövetség és a Magyar Sakkszövetség munkáját is támogatja.
Deutsch Tamás mellékjövedelme a második legnagyobb a magyar EP-képviselők között. Nála többet csak Trócsányi László keres, akinek éves mellékjövedelmét az EU 170 ezer euróra (66 millió forintra) becsüli. A képviselők mellékállásai újabb vitákat generálnak az EU-ban, hiszen a jelentős mellékjövedelmek felvetik az összeférhetetlenség és az érdekképviselet átláthatóságának kérdéseit. |