MAGYARORSZÁG
január 09. csütörtök
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Kórház botrány: Csányi beszáll a bizniszbe, erre megváltozik az egészségügyi törvény

Feltöltve: 2024-10-14

Csányi Sándor nagyot nyerhet az új állami-magán egészségügyi rendszerrel

Az egészségügyi szabályozás megváltoztatásával jelentős lehetőségek nyílnak meg Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója számára, aki nemrégiben szállt be a magánegészségügyi szektorba. A Budai Egészségközpont tulajdonosaként éppen egy olyan hibrid állami-magán ellátási modellt fejleszt, amelyre az új szabályozás alapot teremthet, részben állami pénzből.

Mit jelent az új törvény?

A napokban nyilvánosságra hozott jogszabálytervezet megteremti a lehetőséget arra, hogy az egészségügyi magánszolgáltatók közfinanszírozott ellátást nyújthassanak olyan hiányzó területeken, ahol az állami rendszer nem képes elegendő szolgáltatást biztosítani. Az ilyen szolgáltatásokért azonban csak akkor kapnának állami támogatást, ha az állami egészségbiztosítás számára olcsóbb lenne ezeket a magánszektorból vásárolni, mint külföldről.

Bár a Belügyminisztérium egyelőre nem látja szükségét az azonnali magánszolgáltatók bevonásának, a lehetőség adott, hogy a jövőben ez a helyzet megváltozzon, ha a közfinanszírozott ellátás területén fennakadások adódnának.

Csányi szerepe a projektben

Csányi Sándor és családja vagyonkezelő cége, a Bonitás 2002 Zrt. 100%-os tulajdonosa a Budai Egészségközpontnak (BEK). A központban már el is kezdődött egy új kórház építése, amely a hibrid állami-magán egészségügyi rendszer alapja lehet. A kórház megvalósítása a Királyhágó utcai komplexumban zajlik, és a tervek szerint 2027. első negyedévében nyílik meg. Az új intézmény modern terekkel, zöld tetőkertekkel és átláthatóan külön kezelt állami és magánbeteg-ellátással fog működni: a NEAK által finanszírozott betegek a bal oldalon, míg a magánbetegek a jobb oldalon kapják majd meg az ellátást.

A projekt mérete és költségei

Ez egy hatalmas beruházás: a teljes költség 62 milliárd forint, amelyből az állam 26 milliárdot, míg Csányi Sándor és tulajdonosi köre 36 milliárd forintot finanszíroz. Az építkezést két évig tervezték, és bár az új kórház építése folyamatban van, a Budai Egészségközpont továbbra is zavartalanul működik, biztosítva a betegellátást.

A jövő kilátásai

Az új szabályozás hosszú távon komoly előnyöket jelenthet Csányi számára, hiszen egy olyan szegmensbe fektetett be, amelyet az állam is egyre inkább preferál. A hibrid rendszer bevezetése pedig megnyithatja az utat a magánszektor számára, hogy részt vegyen az állami finanszírozású egészségügyi szolgáltatások nyújtásában. Ha az egészségügyi rendszerben valódi hiányok alakulnak ki, és a magánszolgáltatók képesek lesznek hatékonyan kiegészíteni az állami rendszert, Csányi befektetése jelentős nyereséget hozhat.


Támogass minket azzal, hogy követed az oldalunkat Te is, köszönjük! 


Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"





Oszd meg Facebookon a cikket ha tetszett! - Köszönjük!

Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
január 09. csütörtök
2019-2025 - © Minden jog fenntartva