A kormányváltáskor távozó embereknek már nem kell adóznia a kétmilliót is meghaladó végkielégítésük után.
Az adótörvények módosításában elrejtve a parlament elfogadott egy javaslatot, amely megsemmisítette a 2010-ben bevezetett, végkielégítésekre vonatkozó különadót - írja a Népszava.
Emlékezetes, hogy 2010-ben a második Orbán-kabinet kormányzása kezdetén nagy port kavart a végkielégítések megadóztatásának javaslata, amely szerint a kétmillió forint feletti végkielégítéseket 98 százalékos különadóval sújtották. A kormány emiatt még az Alkotmánybírósággal is szembekerült, és végül emiatt korlátozták úgy az Ab hatáskörét, hogy a testület költségvetésről, adókról, illetékekről és járulékokról szóló törvények esetén csak bizonyos esetben mondhat véleményt.
A végkielégítéseket sújtó különadó mértékét a későbbiekben csökkentették 98-ról 75 százalékra, most pedig teljesen megszüntették: a Népszava azt írja, a rendelkezés visszamenőlegesen, idén január elsejétől hatályos, vagyis azoknak a vezetőknek sem kell adóznia a végkielégítésük után, akik a kormányváltáskor távoztak a pozíciójukból.
A lap hozzáteszi, azok a miniszterek például, akik legalább három évig vezették a tárcájukat, hat havi illetményre jogosultak, vagyis Balog Zoltán, Fazekas Sándor, Lázár János, Seszták Miklós és Simicskó István is a havi bruttó 1,1 millió forintos fizetéséből kiindulva 6,6 millió forintot kapott.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Vajon sikerül a pártnak?
TovábbElég megosztó az ügy, érdekes konfliktus
TovábbPerek és bírósági ítéletek
Tovább