Fejére szakad a saját építménye.
Fordulóponthoz érkezett Orbán rendszere — írta elemzésében a Deutsche Welle, amit az Index szemlézett.
A lap azt írja, a magyar kormányfő a Putyinhoz dörgölőzéssel elszigetelte Magyarországot az EU-n belül, és még legközelebbi szövetségesével, Lengyelországgal is feszült viszonyba került.
Felhívják a figyelmet, hogy Brüsszel most váratlanul kemény: a korrupciós vádak miatt nem fizette ki még a járvány miatt előirányzott támogatást sem.
Egy nemrégiben született döntés alapján Brüsszelnek lehetősége nyílna arra, hogy minden forrást megvonjon Magyarországtól – holott ezekre a milliárdokra most minden eddiginél nagyobb szüksége lenne a költségvetésnek.
Hozzáteszik: már most egyértelmű, hogy az ország súlyos gazdasági válsággal néz szembe, mivel az orbáni költségvetési modell már nem fenntartható.
A DW elemzője szerint a jelenlegi nemzetközi és belpolitikai helyzet
az orbáni modell végének kezdetét jelentheti.
A cikk felhívja a figyelmet, hogy a többi uniós tagországgal ellentétben Orbán Viktor és kabinetje nem ítélte el egyértelműen Oroszország Ukrajna ellen indított háborúját, sőt, a tények elferdítésével Orbán szerint valójában a Nyugat a felelős a háborúért, hiszen többször is azzal vádolta az EU-t, hogy a béke helyett a háborút finanszírozza.
Hangsúlyozzák, hogy Lengyelországhoz hasonlóan Orbán Putyin-barát hozzáállása Brüsszelben és más uniós tagállamokban is ahhoz a felismeréshez vezethet, hogy a magyar miniszterelnökkel már nem lehet konstruktív tárgyalásokat folytatni a demokráciáról, a jogállamiságról és az uniós alapértékekről.
A cikk ugyanakkor emlékeztet, hogy az Európai Unió áprilisban jogállamisági eljárást indított Magyarországgal szemben: a mechanizmust 2021 eleji hatálybalépése óta
először alkalmazták
egy tagállammal szemben.
A múlt heti, új jogállamisági jelentés is arra jutott, hogy indokolt és szükséges lenne a Magyarországnak nyújtott összes uniós támogatás leállítása.
„A jelentés erős jogi jelzést küld, miszerint semmi sem áll az útjában annak, hogy a Magyarországnak nyújtott támogatásokat
teljesen megvonják”
– nyilatkozta Daniel Freund német EP-képviselő a lapnak.
„Most már csak az a kérdés, hogy a bizottságnak lesz-e politikai akarata a végrehajtáshoz.”
A cikkben kitérnek a KATA-törvény miatti tüntetésekre is: a lap szerint ezek már a bukás jelei, hiszen évek óta nem voltak ekkora szociális tiltakozások.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
Erőset posztolt a Fidesz politikusa aztán jött az erős reakció... így megy ez
TovábbAprócska tendert húzott be Orbán Áron cégének egyik leányvállalata
TovábbEzúttal állítása szerint nem csinált semmi rosszat
TovábbElég megosztó az ügy, érdekes konfliktus
TovábbÚjabb front a háborúban...
Tovább