MAGYARORSZÁG
március 31. hétfő
Leggyakoribb keresések: Magyar Péter Tisza Párt Orbán Viktor Fidesz Választások Kampány Bulvár Tóth Gabi Nagy Feró
Menüpontok: Impresszum Sütik
← Friss hírekért ugorj a főoldalra

Kemény írás jelent meg szabad gyülekezési jogról: „Holnap mi következünk?”

Feltöltve: 2025-03-22
Részletek


A szakszervezetek aggályai a gyülekezési jog korlátozásával kapcsolatban



A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) élesen bírálta a Pride felvonulásának betiltását, amely szerintük egy alapvető jog súlyos csorbítása. Az MSZSZ a Telexhez eljuttatott közleményében hangsúlyozta, hogy a szabad gyülekezési jog elleni támadást minden szakszervezet elítéli.



A gyülekezési jog sérülése



Zlati Róbert, az MSZSZ elnöke elmondta, hogy a Pride betiltása sokakat megdöbbentett, beleértve a szakszervezeteket is. Véleménye szerint a döntés sérti a gyülekezési és emberi jogokat, amelyeket a köztársasági elnök által szentesített törvénynek kellene védenie. Az elnök rámutatott arra, hogy a döntés azt jelenti, hogy a hatalom saját ízlése szerint dönthet arról, milyen rendezvényeket tekint veszélyesnek a gyerekek fejlődésére, és egyetlen aláírással meg is tilthatja azokat.



A szakszervezeti tüntetések jövője



Zlati Róbert kiemelte, hogy ez a módszer akár a szakszervezeti tüntetések betiltását is eredményezheti. Az MSZSZ szerint ez a hozzáállás az emberi jogok teljes megszüntetéséhez vezethet, és egyre inkább diktatórikusnak tekinthető. Az elnök aggasztónak tartja, hogy a törvény aláírása szokatlanul gyorsan, órák alatt megtörtént.



A gyülekezési jog korlátozásának elítélése



A szervezet és tagszervezetei egyértelműen elítélik azt a törvényt, amely látszólag a gyerekek védelmében született, de valójában a gyülekezési jog korlátozására irányul. Az MSZSZ figyelmeztetett: ha most a Pride felvonulását betiltották, akkor a következő lépés akár a szakszervezeti tüntetések ellehetetlenítése is lehet.



A közleményt azzal a kérdéssel zárták:

Ma a Pride, holnap mi következünk?










Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket: 

Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk

Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....

Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"



Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére! 

Orbán kormány   Magyar kormány   Magyarország   Gyülekezés   Törvény   Jogszabály   Jog   Botrány   Politika   Választások


Top 1 keresett szó: Magyar Péter / Ugrás az összes Magyar Péter hírhez /
Top 2 keresett szó: Orbán Viktor / Ugrás az összes Orbán Viktor hírhez /
Top 3 keresett szó: Bulvár / Ugrás az összes Bulvár hírhez /
Hírek időrendben
Menüpontok::
Impresszum
Sütik
THE HUNGARIAN TIMES
március 31. hétfő
2019-2025 - © Minden jog fenntartva