![]() |
Ruszin-Szendi Romulusz: A Katonai Pályától a Tisza Párt Kongresszusáig
Ruszin-Szendi Romulusz neve nem mindennapi, és ezt ő maga is jól tudja. Egy korábbi interjúban úgy fogalmazott, hogy amíg csak a nevét kritizálják, addig nincs oka aggodalomra. Pályafutása azonban ennél sokkal érdekesebb: 2021-ben a Magyar Honvédség parancsnokává nevezték ki, miután Benkő Tibor honvédelmi miniszter őt választotta Korom Ferenc utódjául.
Gyerekként a katonai élet vonzotta, az egyenruha és a fegyverek iránti érdeklődés inspirálta, hogy ezt a pályát válassza. Az évek során komoly tapasztalatokat szerzett különböző tiszti pozíciókban és nemzetközi missziókban.
Ruszin-Szendi nemrég a Tisza Párt kongresszusán tűnt fel Budapesten. Magyar Péter, a párt vezetője elmondta, hogy olyan szakértőket mutatnak be, akik a párt szakmai munkáját erősíthetik. Bár konkrét szerepét még nem határozták meg, a honvédelmi kérdések terén szerzett tapasztalatai miatt akár a párt egyik katonai szakértője is lehet.
Ruszin-Szendi 1973-ban született Miskolcon, de Edelényben nőtt fel. A Kossuth Lajos Katonai Főiskolán tüzértisztként végzett, majd a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen és külföldi képzéseken is bővítette tudását. Szolgált több városban, valamint NATO-missziókban vett részt Irakban és Afganisztánban.
2021-es kinevezése után egyik fő feladata az volt, hogy csökkentse a honvédségen belüli fluktuációt és vonzóbbá tegye a katonai hivatást a fiatalok számára. Pályafutása során a hadsereg modernizációján is dolgozott, beleértve a fegyverrendszerek fejlesztését és a katonai infrastruktúra korszerűsítését.
Parancsnokként kijelentette, hogy Magyarországnak ki kell maradnia az orosz-ukrán háborúból, ugyanakkor 2022-ben titokban Ukrajnába látogatott, ahol találkozott az ukrán hadsereg vezetőjével is.
Felmentése után egy ideig diplomáciai pályára készült, de végül nem kapott nagyköveti kinevezést. Azóta katonai szakértőként szerepel a médiában, és megírta „A háború öt alapelve” című könyvét.
Ruszin-Szendi Romulusz a honvédségen belül és azon kívül is meghatározó szerepet töltött be. A Tisza Párt kongresszusán való részvétele arra utal, hogy szakmai tapasztalatait a politikai életben is kamatoztathatja. Hogy milyen szerepet szán neki a párt, az még kérdéses, de egy biztos: tapasztalata és katonai múltja miatt érdemes lesz figyelemmel kísérni a további lépéseit.
Szerettem volna tegnap pár sort írni Ruszin-Szendi Romuluszról, miután a propagandasajtó azt állította, hogy új karrierre készül. A stábom lebeszélt róla, mert szerintük ez valószínűleg csak egy rossz vicc, a propagandával nem szabad foglalkozni. Hát, remélem, a stábomnak lesz igaza.
- írta Hadházy
A poszt alatt óriási vita alakult ki, egyesek szerint nincs semmi probléma a csatlakozással, más szerint pedig nem jó az irány.
Oszd meg a cikket és írd hozzá a véleményedet!ha üdvözlöd a Tiszában akkor írd a megosztásodhoz az 1-es számot,
ha nem örülsz neki akkor írd a 2-es számot a megosztásodhoz!
Lássuk kik lesznek többen!
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Magyar Péter Tisza Párt Politika Választások Kampány Fidesz Magyar kormány Ruszin-Szendi Romulusz Vélemény HadházyHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!