![]() |
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) határozottan visszautasította a Tisza Párt elnöke, Magyar Péter állításait, miszerint a kormány egy új, 2000 milliárd forintos letelepedési kötvényprogram bevezetésére készülne.
A Nagy Márton vezette NGM közleményében azt írta, hogy Magyar Péter újfent valótlanságokat állít: „Ismét egy hamis és megtévesztő állítással állt elő, amelynek semmi valóságalapja nincs”. A minisztérium közleményére azt követően került sor, hogy Magyar Péter szombaton a közösségi oldalán azt írta: Orbán Viktor utasította Nagy Mártont, hogy indítson el egy új kötvényprogramot 20 ezer darab, egyenként 250 ezer eurós letelepedési kötvény kibocsátásával.
Orbánék a gyerekeink és az unokáink jövőjét is el akarják adósítani. Mivel a kormány ipari méretű korrupciója miatt nem érkeznek az uniós pénzek, most azt az utasítást adta Orbán Nagy Márton miniszternek, hogy 20 ezer darab 250 ezer eurós letelepedési kötvényt bocsássanak ki és ezzel vegyenek fel 2000 milliárd forint hitelt
– fogalmazott bejegyzésében a Tisza Párt vezetője.
Az NGM szerint Magyar Péter szándékosan kelti a feszültséget, és hozzájárul Magyarország nemzetközi megítélésének rombolásához: „Ez nem az első alkalom, hogy valótlanságokat terjeszt. A célja egyértelműen az ország hitelességének aláásása.”
Korábban a minisztérium mellett a Tisza Párt sajtóosztályát is megkeresték az ügy pontosítása érdekében. A párt szerint 10 éves futamidejű kötvények kibocsátásáról lenne szó, amelyek lejárat után visszafizetendők. Állításuk szerint a befolyó összegek 20 százalékát államkötvényekbe kellene fektetni, míg a fennmaradó rész szabadon lenne felhasználható. Emellett 60 ezer eurós eljárási díjról is szó esett. - számolt be róla a hvg
A minisztérium ezekre a részletekre reagálva szintén úgy fogalmazott, hogy „ezek az állítások sem állják meg a helyüket”.
A 2013 és 2017 között működő letelepedési kötvényprogram – amely Rogán Antal nevéhez kötődött – komoly kritikákat váltott ki. Akkor az állam a piacinál magasabb kamattal adta el a kötvényeket, miközben közvetítő cégek több mint 160 milliárd forint nyereséget termeltek, az állam viszont mintegy 30 milliárdos veszteséget könyvelhetett el.
A mostani állítások alapján egy teljesen új rendszer bevezetése merült volna fel – legalábbis Magyar Péter szerint –, ám a kormány ezt kategorikusan tagadja.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Magyar Péter Tisza Párt Politika Választások Kampány Magyar kormány Magyarország Európa Orbán kormány HitelHa hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!