Három jogcímen havi kétmilliós fizetést kap a budafoki polgármester volt felesége
A budafoki polgármester volt felesége, Krieger Krisztina fideszes egyéni képviselő, összesen havi kétmillió forintot keres három különböző jogcímen az önkormányzattól. A HVG cikkéből kiderül, hogy Krieger a képviselői tiszteletdíj mellett tanácsadói szerződése és közbeszerzési bizottsági tagsága révén jut hozzá ehhez az összeghez. Az ügy ellenzéki támadások és összeférhetetlenségi eljárás miatt is a figyelem középpontjába került.
Három forrásból származó jövedelem
A fideszes politikus összkeresete három részből tevődik össze: körülbelül 800 ezer forintos képviselői tiszteletdíj, havi 1,1 millió forintos tanácsadói szerződés, és 216 ezer forintos bizottsági tagságért járó juttatás. Krieger elmondása szerint tanácsadói munkája sokrétű feladatokat ölel fel, és segíti a polgármesteri döntéshozatalt.
Vagyonnyilatkozat és összeférhetetlenségi vita
A HVG kiderítette, hogy Krieger nem tüntette fel vagyonnyilatkozatában a közbeszerzési bizottsági tagságért járó összeget. Magyarázatként elmondta, hogy az éppen nem volt érvényes szerződés alatt a vagyonnyilatkozat készítésekor. Az ügyben Kazinczy Krisztina, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselője összeférhetetlenségi eljárást kezdeményezett, amelynek eredményeképpen Krieger mandátuma is veszélybe kerülhet. - számolt be róla a telex
Ellenállás és politikai feszültségek
Krieger szerint az ellene indított eljárás egyfajta "bosszúhadjárat" a helyi ellenzéki pártok részéről, amelyek egyfős többségüket szeretnék kihasználni. Szerinte az ügy politikai indíttatású, célja pedig az, hogy előnyt szerezzenek a következő időközi választásokon. A képviselő a támadások mögött a júniusi választáson elért sikerét látja, amikor is legyőzte a Momentum helyi frakcióvezetőjének feleségét.
Az ügy politikai következményei az elkövetkező hetekben fognak tisztázódni, amikor az önkormányzati bizottság és a bíróság végleges döntést hoz. A helyi önkormányzat jelenleg vizsgálja, hogy a három különböző forrásból származó bevétel összeférhetetlenséget jelent-e, és ha igen, ez milyen következményekkel járhat.
|