Újabb fordulat a Schadl–Völner-ügyben: elutasították Magyar Péter felülvizsgálati kérelmét
A Schadl–Völner-üggyel kapcsolatos hangfelvételek körül kialakult jogi vita továbbra is élénken foglalkoztatja a közvéleményt. Magyar Péter, aki már korábban nyilvánosságra hozott egy, a volt feleségével, Varga Judittal, az igazságügyi miniszterrel folytatott beszélgetésről készült hangfelvételt, még a nyáron felülvizsgálati kérelmet nyújtott be. A felvételen elhangzott, hogy Rogán Antalék nevét állítólag kihúzták a nyomozati anyagból, ami szerinte elfogadhatatlan gyakorlatra utal. Bár a bíróság korábban megszüntette a kapcsolódó nyomozást, Magyar Péter megtámadta ezt a döntést, amely most elutasításra került.
A Bíróság Álláspontja
A Fővárosi Törvényszék a napokban közleményt adott ki, amelyben hivatalosan is elutasították Magyar Péter felülvizsgálati kérelmét. A közlemény szerint az ügy jelentős közérdeklődésre való tekintettel a nyomozási bíró teljes, anonimizált határozatát közzéteszik. Az említett harmincoldalas dokumentumban a szereplők kilétét teljesen elrejtették, és általános címkékkel, például „Tanú1”, „Miniszter1” jelölésekkel szerepelnek. Az anonimizálás célja, hogy a közvélemény betekintést nyerhessen az ügy részleteibe anélkül, hogy a személyiségi jogokat sértenék.
A Felvétel Tartalma és Hatása
Magyar Péter idén márciusban hozta nyilvánosságra azt a hangfelvételt, amelyen a korábbi igazságügyi miniszterrel, Varga Judittal beszélget. A felvételen elhangzott, hogy Varga szerint Rogán Antal és más szereplők nevét eltávolították a nyomozati anyagból. A vádak komolysága miatt a Fővárosi Nyomozó Ügyészség hivatalos vizsgálatot is kezdeményezett, azonban végül bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást.
Társadalmi és Politikai Visszhang
A Tisza párt közleményben reagált az újabb elutasításra, Magyar Péter nevében fogalmazva meg kritikáját a jelenlegi jogi helyzettel kapcsolatban. A párt álláspontja szerint a nyomozás és a bírósági ítélet felveti a jogállamiság kérdését Magyarországon, és rámutattak arra, hogy szerintük sem az ügyészség, sem a bíróság nem vizsgálta érdemben a felmerült vádakat. A közlemény optimizmussal tekint a 2026-os évre, amikorra új, független vezetőket remélnek az igazságszolgáltatási intézmények élére. A párt bízik abban, hogy az ügyek akkoriban objektívebb elbírálásban részesülhetnek.
Az ügy továbbra is megosztja a társadalmat, és ráirányítja a figyelmet a politikai döntéshozók és az igazságszolgáltatás közötti viszonyra. |